Fyzio & Jóga

Lekce vycházející z jógové praxe, doplněná o poznatky a pozice z různých fyzioterapeutických konceptů, zejména pak z vývojové kineziologie. 

Během lekce se zaměříme na odstranění i prevenci svalových dysbalancí, vedoucích k chronickým bolestem pohybového aparátu. Připomeneme si důležitost dechu, protáhneme zkrácené svaly a aktivujeme ty oslabené. Důraz je kladen na správné provedení jednotlivých pozic tak, aby byly pro tělo prospěšné. Pojďme si společně užít radost z pohybu bez bolesti.

I přes své zdravotní zaměření není lekce vhodná pro klienty s akutními obtížemi pohybového aparátu jako jsou např. akutní výhřezy plotének, poúrazové stavy v akutní fázi či záněty šlach.

Fyzio & Jóga

Vinyasa Flow Jóga

Vinyasa Flow Jóga

Dynamická lekce, při které necháme jednotlivé pozice plynout s dechem a využijme pohyb jako nástroj ke zkoumání vlastního těla i mysli. V dynamických sekvencích odpoutáme pozornost od vnějších rušivých podnětů a upoutáme ji k sobě a svému tělu, zároveň se trochu zapotíme. Ve statických pozicích pak protáhneme a posílíme celé tělo. I přes vyšší tempo lekcí je vždy kladen důraz na správné a bezpečné provedení ásan. Pojďme společně načerpat energii a užít si radost z pohybu!

Jemná Jóga

Jemně dynamická lekce vhodná pro ty, kteří s jógou teprve začínají, ale i pro ty z Vás, jenž jógu již nějakou dobu praktikují a chtějí trochu zpomalit nebo si v pomalejších sekvencích a statických pozicích zopakovat správné nastavení v jednotlivých pozicích. Pojďme se společně na chvíli zastavit a být tady a teď. 

Jemná Jóga

Ranní Vinyasa Jóga

Jóga 

V této lekci jógy budeme střídat dynamické a silové sekvence, ve kterých se trošku rozehřejeme a zapotíme, s částmi klidnými nebo statickými. Lekce je vhodná nejen pro pokročilé, ale i pro začátečníky, kteří se nebojí tělo posílit a protáhnout. Během hodiny je kladen důraz na správné provedení ásan a propojení s dechem. Budu se na vás těšit na podložkách!

Gravid Jóga (dočasně zrušeno)

Jako porodní asistentka si uvědomuji, že péče o sebe v tomto krásném období je více než potřeba. Kdy jindy by si žena měla dopřát chvilku času na sebe než v těhotenství. Lekce je vhodná pro všechny jógou (ne)políbené. Jemná jóga, dech, protažení, uvolnění, relax.

Pojďte se opečovávat a hýčkat teď, “pak” na to nebude čas.

Lekce je vhodná také pro čerstvé maminky po šestinedělí, ale také pro všechny, kteří s jógou začínají nebo mají rádi jemné lekce v pomalejším tempu. 

Gravid Jóga

Wheel Jóga

Wheel Jóga (dočasně zrušeno)

S nadsázkou říkám, že je to jóga na jednom kole. Wheel je nejen jógová pomůcka, která není pro akrobaty, jak se na první pohled může zdát. Díky wheelu najdete směr,  a to doslova. S wheelem prohloubíte jednotlivé pozice, protáhnete celé tělo a také se stane pomůckou pro získání větší síly a k posílení. Jóga s wheelem je vhodná pro začátečníky, ale také pokročilé jogíny. Pojďme se kutálet spolu.

Silový kruhový trénink

Silová lekce, ve které je kladen důraz především na rozvoj komplexní síly celého těla. Jelikož se jedná o lekci intervalového typu, zaměříme se také na rozvoj laktátové tolerance, dynamiky, rychlosti apod. Lekce se skládá z vybraných cviků na jednotlivých stanovištích, pro které je vymezen časový interval pro cvičení a odpočinek. Jedná se o velmi intenzivní druh tréninku, kdy se vaše tepová frekvence pohybuje velmi vysoko. Za pomocí různých pomůcek, jako je TRX, BOSU, medicine bally či expandery se vás pokusím dostat do lepší kondice a odreagovat, abyste mohli odcházet s lepší náladou a pocitem dobře odvedené práce. Těším se na Vás.

Silový kruhový trénink

Rolling

Pilates pro zdravá záda s míčky Body Rolling

Body Rolling patří k nejzdravějším a nejúplnějším cvičením pro tělo. Rolováním se na speciálně vyvinutých míčkách se formuje, posiluje, protahuje a uvolňuje celé tělo. Má spoustu výhod: zpevnění těla, zlepšení flexibility, odbourávání tuku, celulitidy, vrásek, zbavění stresu a hněvu, uklidňující účinek, pocit pohody, zlepšuje krevní oběh, vitalitu orgánů a žláz, kostí a svalů, ulevuje bolestivá, ztuhlá místa. Je to fitness, masáž a terapie v jednom. Výborná metoda pro všechny lidi, včetně těch s osteoporózou, osteoartritidou, fibromyalgií a strukturálními problémy.