Tereza Ptáčníková

Můj první kontakt s jógou byl před několika lety, kdy jsem po skončení s výkonnostním sportem hledala všemožné nové aktivity, které by mě zabavily a udržely v kondici. V té době jsem se nakrátko setkala také s jógou. Později jsem se jí začala věnovat více s příchodem studií fyzioterapie a vlastní fyzioterapeutické praxe, kdy jsem hledala vhodný doplněk k terapii pro své klienty a absolvovala jsem kurz jógy pro fyzioterapeuty. Nakonec jsem si jógu zamilovala. Stala se něčím víc, než pouhým tělesným cvičením. Stala se životním stylem, nástrojem ke zklidnění mysli a práci s vlastními emocemi. Proto jsem pokračovala v jejím studiu a absolvovala také lektorský kurz jógy a v oblasti jógy se vzdělávám nadále. 

Nejvíce mi učarovaly dynamické styly jógy, při kterých mohu nechat jednotlivé pozice plynout s dechem, zkoumat hranice svého těla a postupně je překonávat. Zároveň ale vím, že občas je potřeba se na chvíli zastavit zhluboka se nadechnout a jen své tělo jemně protáhnout v pomalejších sekvencích či statických pozicích. Ať už se ke mně budete chtít připojit při dynamické vinjáse či pomalejší a jemnější lekci, vždy budeme klást důraz na vnímání sebe sama a svého těla a na správné provedení ásan, tak aby byly pro tělo prospěšné. Přijďte si užít radost z pohybu, zklidnit svou mysl a vnímat přítomný okamžik. Potkáme se na podložkách! 

  • Fyzio & Jóga
  • Jóga pro zdravá záda
  • Vinyasa Flow Jóga
  • Jemná jóga
  • Jóga

Tereza Řeháčková

Markéta Sulejmani

Markéta Sulejmani

K józe mě přivedla láska ke sportu a pohybu. Po první lekci jógy jsem si byla jistá, že to je “něco", co potřebuji. Na podložku se vracím s láskou a respektem od roku 2002. Po několika letech cvičení jsem cítila potřebu vědět víc a hlouběji než jen jako cvičenec. Spojila jsem své vzdělání zdravotní sestry a porodní asistenky s jógu a vystudovala jsem lektora 2.třídy v České akademii jógy a na FTVS. Jóga je nikdy nekončící cesta vzdělávání a především vlastní praxe. Miluji tradiční jógu, dechových cvičení, vědomý pohyb spojený s NÁDECH/VÝDECH a TADY/TEĎ. Pojďme plynout společně.

S láskou vaše Markéta S.

Kateřina Pauláthová

Kondičnímu tréninku se věnuji již od svého mládí. Jakožto vrcholový sportovec se stala kondiční příprava nedílnou součástí mého života, a proto jsem se rozhodla se tímto tématem zabývat i nadále, a to především z odborného hlediska. V době, kdy jsem se kvůli zranění nemohla plně věnovat profesionálnímu sportu, a to sjezdovému lyžování, jsem soustředila svou pozornost převážně studiu kondičního tréninku. Absolvovala jsem kurz v IQ pohyb academy a nadále studuju na VŠTVS Palestra obor Sportovní a kondiční specialista. 

  • Silový kruhový trénink

Kateřina Pauláthová

Adam Ptáčník

Adam Ptáčník

Po skončení vrcholové kariéry dráhového cyklisty jsem se rozhodl sportovní prostředí úplně neopustit a nezahodit tak několikaleté osobní zkušenosti z různých sportů, kterými jsou, kromě cyklistiky také např. hokej nebo rychlobruslení. Vystudoval jsem Tělesnou výchovu a sport na Masarykově Univerzitě v Brně a v současné době se živím tím, že předávám své znalosti a zkušenosti profesionálním i amatérským sportovcům, zejména cyklistům. Pomáhám jim se zvyšováním výkonnosti i s odstraněním či prevencí bolestí pohybového aparátu při sportu, ať už pomocí profesionálních zátěžových testů, výukou techniky jízdy či precizním nastavením posedu na kole (Retül Fit). U nás i v cyklistickém ráji na Mallorce pomáhám s organizací cyklistických kempů, na kterých zajišťujeme komplexní péči o sportovní nadšence. Zkušenosti mám také s vedením příměstských táborů a výukou dětí. A protože vím, že nejlépe se učí hrou, chtěl bych připravit hravou pohybovou lekci pro děti i dospělé, během které si zasportujete, zasoutěžíte a zároveň se něco naučíte. 

  • Konzultace a individuální trénink dle domluvy