Tereza Ptáčníková

Můj první kontakt s jógou byl před několika lety, kdy jsem po skončení s výkonnostním sportem hledala všemožné nové aktivity, které by mě zabavily a udržely v kondici. V té době jsem se nakrátko setkala také s jógou. Později jsem se jí začala věnovat více s příchodem studií fyzioterapie a vlastní fyzioterapeutické praxe, kdy jsem hledala vhodný doplněk k terapii pro své klienty a absolvovala jsem kurz jógy pro fyzioterapeuty. Nakonec jsem si jógu zamilovala. Stala se něčím víc, než pouhým tělesným cvičením. Stala se životním stylem, nástrojem ke zklidnění mysli a práci s vlastními emocemi. Proto jsem pokračovala v jejím studiu a absolvovala také lektorský kurz jógy a v oblasti jógy se vzdělávám nadále. 

Nejvíce mi učarovaly dynamické styly jógy, při kterých mohu nechat jednotlivé pozice plynout s dechem, zkoumat hranice svého těla a postupně je překonávat. Zároveň ale vím, že občas je potřeba se na chvíli zastavit zhluboka se nadechnout a jen své tělo jemně protáhnout v pomalejších sekvencích či statických pozicích. Ať už se ke mně budete chtít připojit při dynamické vinjáse či pomalejší a jemnější lekci, vždy budeme klást důraz na vnímání sebe sama a svého těla a na správné provedení ásan, tak aby byly pro tělo prospěšné. Přijďte si užít radost z pohybu, zklidnit svou mysl a vnímat přítomný okamžik. Potkáme se na podložkách! 

  • Fyzio & Jóga
  • Jóga pro zdravá záda
  • Vinyasa Flow Jóga
  • Jemná jóga
  • Jóga

Tereza Řeháčková

Kristýna Pištěková

Jóga je mou součástí již několik let. Od mala jsem se plně věnovala scénickému tanci a po té, co jsem jej po 10 letech opustila, jsem hledala jiný sport, který by mi poskytl adekvátní náhradu a naplnil mé srdce. A tak jsem se jednoho dne ocitla ve studiu na jógové podložce. Nejprve mě oslovila ásanová praxe, ale v momentu, kdy jsem na sobě začala pociťovat změny a pozitivní účinky, začala jsem se do jógy ponořovat více a hlouběji. Jóga mi pomáhá nejen protáhnout a posílit tělo, ale také uvolnit mysl a žít více v přítomném okamžiku - tady a teď. Pokud se zrovna nevěnuji józe, tak volné chvíle ráda trávím v přírodě, setkávám se s přáteli, věnuji se mému pejskovi či hraní deskových her. Budu se těšit na společné setkání u jógových lekcí ve studiu.

  • Vinyasa Flow Jóga

Kateřina Pauláthová

Kondičnímu tréninku se věnuji již od svého mládí. Jakožto vrcholový sportovec se stala kondiční příprava nedílnou součástí mého života, a proto jsem se rozhodla se tímto tématem zabývat i nadále, a to především z odborného hlediska. V době, kdy jsem se kvůli zranění nemohla plně věnovat profesionálnímu sportu, a to sjezdovému lyžování, jsem soustředila svou pozornost převážně studiu kondičního tréninku. Absolvovala jsem kurz v IQ pohyb academy a nadále studuju na VŠTVS Palestra obor Sportovní a kondiční specialista. 

  • Silový kruhový trénink

Kateřina Pauláthová

 

Valéria Völgyiová

Moja jógová cesta začala pár rokov dozadu, keď som som sa ocitla prvý krát v jógovom štúdiu so zámerom spomalenia a fyzického uvoľnenia. Asánová prax bola prvá ktorá ma oslovila, avšak po pravidelnej praxi som sa cítila lepšie nielen po fyzickej stránke, ale taktiež po mentálnej. Postupne som sa do svojej praxe ponorila natoľko, že som chcela prehĺbiť svoje poznatky a začať ich zdieľať s ostatnými a tak som sa rozhodla pre lektorský kurz jógy. Jóga je premňa nielen pohybová aktivita, ale predovšetkým práca s dychom, emóciami a našou mysľou. Rozumieť lepšie svojmu telu, rešpektovať s láskou svoje hranice a byť v prítomnosti!

  • Jóga pro začátečníky