Tereza Ptáčníková

Můj první kontakt s jógou byl před několika lety, kdy jsem po skončení s výkonnostním sportem hledala všemožné nové aktivity, které by mě zabavily a udržely v kondici. V té době jsem se nakrátko setkala také s jógou. Později jsem se jí začala věnovat více s příchodem studií fyzioterapie a vlastní fyzioterapeutické praxe, kdy jsem hledala vhodný doplněk k terapii pro své klienty a absolvovala jsem kurz jógy pro fyzioterapeuty. Nakonec jsem si jógu zamilovala. Stala se něčím víc, než pouhým tělesným cvičením. Stala se životním stylem, nástrojem ke zklidnění mysli a práci s vlastními emocemi. Proto jsem pokračovala v jejím studiu a absolvovala také lektorský kurz jógy a v oblasti jógy se vzdělávám nadále. 

Nejvíce mi učarovaly dynamické styly jógy, při kterých mohu nechat jednotlivé pozice plynout s dechem, zkoumat hranice svého těla a postupně je překonávat. Zároveň ale vím, že občas je potřeba se na chvíli zastavit zhluboka se nadechnout a jen své tělo jemně protáhnout v pomalejších sekvencích či statických pozicích. Ať už se ke mně budete chtít připojit při dynamické vinjáse či pomalejší a jemnější lekci, vždy budeme klást důraz na vnímání sebe sama a svého těla a na správné provedení ásan, tak aby byly pro tělo prospěšné. Přijďte si užít radost z pohybu, zklidnit svou mysl a vnímat přítomný okamžik. Potkáme se na podložkách! 

  • Fyzio & Jóga
  • Jóga pro zdravá záda
  • Vinyasa Flow Jóga
  • Jemná jóga
  • Jóga

Tereza Řeháčková

Markéta Sulejmani

Markéta Sulejmani

K józe mě přivedla láska ke sportu a pohybu. Po první lekci jógy jsem si byla jistá, že to je “něco", co potřebuji. Na podložku se vracím s láskou a respektem od roku 2002. Po několika letech cvičení jsem cítila potřebu vědět víc a hlouběji než jen jako cvičenec. Spojila jsem své vzdělání zdravotní sestry a porodní asistenky s jógu a vystudovala jsem lektora 2.třídy v České akademii jógy a na FTVS. Jóga je nikdy nekončící cesta vzdělávání a především vlastní praxe. Miluji tradiční jógu, dechových cvičení, vědomý pohyb spojený s NÁDECH/VÝDECH a TADY/TEĎ. Pojďme plynout společně.

S láskou vaše Markéta S.

Kateřina Pauláthová

Kondičnímu tréninku se věnuji již od svého mládí. Jakožto vrcholový sportovec se stala kondiční příprava nedílnou součástí mého života, a proto jsem se rozhodla se tímto tématem zabývat i nadále, a to především z odborného hlediska. V době, kdy jsem se kvůli zranění nemohla plně věnovat profesionálnímu sportu, a to sjezdovému lyžování, jsem soustředila svou pozornost převážně studiu kondičního tréninku. Absolvovala jsem kurz v IQ pohyb academy a nadále studuju na VŠTVS Palestra obor Sportovní a kondiční specialista. 

  • Silový kruhový trénink

Kateřina Pauláthová

Adam Ptáčník

Adam Ptáčník

Po skončení vrcholové kariéry dráhového cyklisty jsem se rozhodl sportovní prostředí úplně neopustit a nezahodit tak několikaleté osobní zkušenosti z různých sportů, kterými jsou, kromě cyklistiky také např. hokej nebo rychlobruslení. Vystudoval jsem Tělesnou výchovu a sport na Masarykově Univerzitě v Brně a v současné době se živím tím, že předávám své znalosti a zkušenosti profesionálním i amatérským sportovcům, zejména cyklistům. Pomáhám jim se zvyšováním výkonnosti i s odstraněním či prevencí bolestí pohybového aparátu při sportu, ať už pomocí profesionálních zátěžových testů, výukou techniky jízdy či precizním nastavením posedu na kole (Retül Fit). U nás i v cyklistickém ráji na Mallorce pomáhám s organizací cyklistických kempů, na kterých zajišťujeme komplexní péči o sportovní nadšence. Zkušenosti mám také s vedením příměstských táborů a výukou dětí. A protože vím, že nejlépe se učí hrou, chtěl bych připravit hravou pohybovou lekci pro děti i dospělé, během které si zasportujete, zasoutěžíte a zároveň se něco naučíte. 

  • Konzultace a individuální trénink dle domluvy

Johana Zajícová

Jóga mě oslovila před několika lety, kdy jsem hledala alternativu běžného fitness. Po dokončení studia fyzioterapie jsem proto absolvovala kurz jógové instruktorky abych tyto znalosti mohla propojit. Ve své praxi využívám zejména dynamické styly jógy, kdy propojuji vinyasa jógu s hatha jógou, kterou jsem vystudovala. V lekcích najdete tedy jak dynamické, tak klidnější statické části. Zároveň se snažím klást důraz na správné provedení ásan, aby při praktikování nedošlo k úrazu. Budu se na vás těšit na podložkách!

Johana Zajícová

Zuzana Candy

Zuzana Candy

Metodu “Body Rolling” jsem poprvé objevila v Americe před 14 lety. Pracovala jsem tehdy jako area manažerka a cestovala po celém světe. Byla to vyčerpávající práce, času pro sebe jsem měla málo a moje tělo začalo bolet. Objevení metody “Body Rolling” – rolovaní na speciálních míčkách - mi změnilo život. Hned po první lekci jsem cítila, jak se mi během pár minut uvolnilo a prokrvilo celé tělo – pociťovala jsem naprostou lehkost nejen v těle, ale i v mysli. Body rolling mi pomáhá "vypnout" od běžných starostí, uvolnit napětí a bolest ve ztuhlých místech. Je to pro mě terapie pro tělo, mysl i duši. Moje lekce jsou spíše klidnější a pomalejší, kombinuji Body Rolling”- uvolňování fascií, šlach a svalů do hloubky s protahovacími a posilovacími cviky s cílem dosáhnout správného držení těla a probudit svaly středu těla.

  • Pilates pro zdravá záda s míčky Body Rolling