Tereza Ptáčníková

Můj první kontakt s jógou byl před několika lety, kdy jsem po skončení s výkonnostním sportem hledala všemožné nové aktivity, které by mě zabavily a udržely v kondici. V té době jsem se nakrátko setkala také s jógou. Později jsem se jí začala věnovat více s příchodem studií fyzioterapie a vlastní fyzioterapeutické praxe, kdy jsem hledala vhodný doplněk k terapii pro své klienty a absolvovala jsem kurz jógy pro fyzioterapeuty. Nakonec jsem si jógu zamilovala. Stala se něčím víc, než pouhým tělesným cvičením. Stala se životním stylem, nástrojem ke zklidnění mysli a práci s vlastními emocemi. Proto jsem pokračovala v jejím studiu a absolvovala také lektorský kurz jógy a v oblasti jógy se vzdělávám nadále. 

Nejvíce mi učarovaly dynamické styly jógy, při kterých mohu nechat jednotlivé pozice plynout s dechem, zkoumat hranice svého těla a postupně je překonávat. Zároveň ale vím, že občas je potřeba se na chvíli zastavit zhluboka se nadechnout a jen své tělo jemně protáhnout v pomalejších sekvencích či statických pozicích. Ať už se ke mně budete chtít připojit při dynamické vinjáse či pomalejší a jemnější lekci, vždy budeme klást důraz na vnímání sebe sama a svého těla a na správné provedení ásan, tak aby byly pro tělo prospěšné. Přijďte si užít radost z pohybu, zklidnit svou mysl a vnímat přítomný okamžik. Potkáme se na podložkách! 

  • Fyzio & Jóga
  • Jóga pro zdravá záda
  • Vinyasa Flow Jóga
  • Jemná jóga
  • Jóga

Tereza Řeháčková

Kristýna Pištěková

Jóga je mou součástí již několik let. Od mala jsem se plně věnovala scénickému tanci a po té, co jsem jej po 10 letech opustila, jsem hledala jiný sport, který by mi poskytl adekvátní náhradu a naplnil mé srdce. A tak jsem se jednoho dne ocitla ve studiu na jógové podložce. Nejprve mě oslovila ásanová praxe, ale v momentu, kdy jsem na sobě začala pociťovat změny a pozitivní účinky, začala jsem se do jógy ponořovat více a hlouběji. Jóga mi pomáhá nejen protáhnout a posílit tělo, ale také uvolnit mysl a žít více v přítomném okamžiku - tady a teď. Pokud se zrovna nevěnuji józe, tak volné chvíle ráda trávím v přírodě, setkávám se s přáteli, věnuji se mému pejskovi či hraní deskových her. Budu se těšit na společné setkání u jógových lekcí ve studiu.

  • Vinyasa Flow Jóga

Kateřina Pauláthová

Kondičnímu tréninku se věnuji již od svého mládí. Jakožto vrcholový sportovec se stala kondiční příprava nedílnou součástí mého života, a proto jsem se rozhodla se tímto tématem zabývat i nadále, a to především z odborného hlediska. V době, kdy jsem se kvůli zranění nemohla plně věnovat profesionálnímu sportu, a to sjezdovému lyžování, jsem soustředila svou pozornost převážně studiu kondičního tréninku. Absolvovala jsem kurz v IQ pohyb academy a nadále studuju na VŠTVS Palestra obor Sportovní a kondiční specialista. 

  • Silový kruhový trénink

Kateřina Pauláthová